04. 11. 2014 Zodpovedné podnikanie

Viac ako milión obyvateľov Slovenska si pýtalo slovenské

Do prvého Národného dňa podpory ekonomiky Slovenska sa zapojilo viac ako milión ľudí.

©Občianske združenie Kvalita z našich regiónov

Pri príležitosti Svetového dňa potravín, ktorý spadá na 16. októbra, Občianske združenie Kvalita z našich regiónov založilo tradíciu Národného dňa podpory ekonomiky Slovenska. Do projektu sa zapojilo 98 miest a obcí Slovenska, obchodníci, výrobcovia, poľnohospodári, podnikatelia, dobrovoľníci a v prvom rade občania Slovenska.

Masívne zapojenie verejnosti prekonalo očakávania aj samotných organizátorov. Až dva milióny občanov zaregistrovalo kampaň Pýtajme si slovenské. Z tohto počtu sa do kampane zapojilo, aktívne kupovalo a objednávalo slovenské produkty a výrobky, 1 260 000 spotrebiteľov. Zaujímavým faktom je aj to, že 315 000 ľudí bolo oslovených ku kúpe domáceho priamo obchodníkmi a zamestnancami reštauračných zariadení. Zároveň 72 %  respondentov, ktorí o kampani nevedeli, by sa do nej zapojili, ak by o nej vedeli.

Zdroj: Tlačová správa Občianskeho združenia Kvalita z našich regiónov

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.