26. 02. 2012 Nadácia Pontis

Vladko s leukémiou dostal prvé prístroje: Rakovinu určite porazím!

Uľahčili sme mu život.

Nový Čas prostredníctvom projektu Srdce pre deti pomohol zakúpiť prístroje pre Vladka Lazebníka (7) zo Šale. Malý školáčik sa lieči na leukémiu. Tri prístroje v sume 727 eur, ktoré dostal, mu veľmi pomôžu v boji so zákernou chorobou. Vladko, ktorý mal na vysvedčení samé včeličky, sa nevzdáva. V najťažších chvíľach mu je rodina najväčšou oporou a aj s ich pomocou túži nad ťažkou chorobou zvíťaziť.

Lekári Vladkovi zistili vážnu chorobu v čase, keď mal len štyri a pol roka. „Raz ráno sa zobudil s tým, že mu je zle, ale nevedel presne povedať, čo ho bolí. Jeho lekárka nás poslala do nemocnice, kde mu v krvi zistili, že to bude leukémia. Na 10. december 2008 určite nikdy nezabudneme,“ prezradila mamina Mária (33). Malý bojovník síce v decembri 2010 skončil s chemoterapiou, odvtedy však chodí každý mesiac na kontroly. Prváčik si navyše vyžaduje každodennú maminu starostlivosť.
Pomoc ponúkli denník Nový Čas a Nadácia Pontis prostredníctvom projektu Srdce pre deti. Na základe odporúčania lekárov sme Vladkovi kúpili biolampu, soľnú jaskyňu a čističku vzduchu spojenú so zvlhčovačom. „Oveľa lepšie sa mu dýcha, čo podporuje jeho liečbu a zmierňuje nepríjemné prejavy ochorenia. Biolampa urýchľuje hojenie rán po operáciách a tiež vpichoch po nespočetnom množstve injekcií. Veľmi by sme sa za tie veci chceli poďakovať,“ netajila šťastná mamina Mária Lazebníková.
Vladko verí, že aj vďaka pomoci od projektu Srdce pre deti nad chorobou zvíťazí. „Prístroje používam aj keď sa hrám na počítači, čo robím naozaj veľmi rád,“ poznamenal s úsmevom malý školáčik. Pri oboch rodičoch bez stáleho príjmu, kde je navyše onkologickým pacientom ajVladkov ocino, rodina len s ťažkosťami dokáže pokryť náklady na každodenný chod domácnosti.

Veľká akcia Nového Času
Sme silní, a preto sme sa rozhodli pomáhať! Nový Čas pokračuje v boji na pomoc chorým a deťom v tiesni na Slovensku! Už 5 rokov zverejňujeme osudy malých pacientov a stojíme pri nich v liečbe! Nový Čas pomáha deťom prostredníctvom svojho charitatívneho programu Srdce pre deti, ktorý spravuje v spolupráci s Nadáciou Pontis. Pomôcť môžete aj vy! Pros tredníctvom darcovskej SMS v hodnote 5 € na číslo 871.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111