01. 02. 2016 Zodpovedné podnikanie

Volkswagen Slovakia je najlepším zamestnávateľom na Slovensku

Najväčšia slovenská automobilka predbehla firmy z IT sektora, ktoré majú v atraktivite pre zamestnancov tradične silné postavenie

Volkswagen Slovakia je najlepším zamestnávateľom roku 2015 na Slovensku aj v priemysle. Vyplynulo to z výsledkov ankety spoločnosti Profesia „Najzamestnávateľ“, ktorej sa zúčastnilo viac ako 14 200 ľudí.

Zamestnanci sú pre VW SK základom úspechu

„Starostlivosti o zamestnancov venujeme veľkú pozornosť, čo dokazuje aj toto prestížne ocenenie. Od finančného ohodnotenia cez pracovné prostredie až po vzdelávanie a kariérne možnosti. Naši zamestnanci sú dôležitou súčasťou nášho úspechu,“ povedal Eric Reuting, člen predstavenstva pre personálnu oblasť VW SK. Najväčšia slovenská automobilka tak predbehla firmy z IT sektora, ktoré majú v atraktivite tradične silné postavenie. „Digitalizácia a robotizácia, nové technológie a najmodernejšie postupy zvyšujú náš dopyt po expertoch a technikoch. O dve tisícky robotov a desiatky tisíc strojov sa musíme vedieť starať,“ vysvetlil E. Reuting.

Atraktívne platobné ohodnotenie a benefity

VW SK poskytuje zamestnancom dovolenkový, vianočný príspevok (13. a 14. plat) a odmenu za hospodárske výsledky. Zamestnanci majú k dispozícii pôžičky na bývanie s nulovým úrokom, príspevky na dovolenky a detské tábory, príspevky pri pracovnom jubileu či pri narodení dieťaťa. V oblasti vzdelávania poskytuje zamestnancom školenia, odborné i jazykové kurzy. V rámci starostlivosti o zdravie využívajú jedno z najmodernejších zdravotných stredísk a preventívny program. Vo voľnom čase majú k dispozícii zľavy na športové aktivity a kultúrne podujatia. Firma odmeňuje aj aktívnych zamestnancov, ktorí prichádzajú so zlepšeniami procesov.

Dlhodobá tradícia a stabilné miesto na trhu

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako štyri milióny vozidiel. Patrí k najväčším zamestnávateľom, exportérom i investorom v krajine. Zamestnáva viac ako 9 900 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre prevodovky, v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska a v Stupave produkuje zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

 

Zdroj: TS Volkswagen Slovakia

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.