03. 06. 2016 Zodpovedné podnikanie

Volkswagen Slovakia prilákal za jeden deň rekordných 30 000 návštevníkov

Spoločnosť Volkswagen Slovakia opäť otvorila po troch rokoch svoje brány pre verejnosť.

Deň otvorených dverí vo VW Slovakia prilákal tisícky návštevníkov.

Spoločnosť Volkswagen Slovakia (VW SK) otvorila po troch rokoch svoje brány pre verejnosť. Už za prvých 20 minút ich prekročilo 7 000 návštevníkov. Počas jedného dňa prilákal jeden z najmodernejších závodov v Európe rekordných 30 000 ľudí.

VW SK oslávil tento týždeň 25. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti sa v nedeľu uskutočnil aj Deň otvorených dverí. Navštívilo ho najviac ľudí v celej histórii. Tisícky návštevníkov putovali do piatich výrobných hál, v ktorých sa minulo na označenie trás 381 stĺpikov a 3,5 km pásky. Vonkajšie plochy bratislavského závodu sa premenili na festivalové mesto s tromi pódiami, kde premávali 4 vláčiky a v premiére aj 6 e-up taxíkov. Len samotné elektrické autá najazdili v tento deň viac ako 600 km. Rekordéri sa našli aj v radoch organizátorov, ktorí nachodili spolu stovky kilometrov. Jeden z organizátorov prešiel v deň podujatia po závode 30 km.

Spolu s výrobnými halami boli pre návštevníkov veľkými lákadlami aj testovacia a offroadová dráha. Oficiálneho otvorenia sezóny na offroad parcours, ktorý je od 1. júna prístupný pre širokú verejnosť, sa zhostil hokejista Ľubomír Višňovský. Na dráhe nájdete 26 adrenalínových výziev ako vodný brod, schody, kopec so 100-percentným stúpaním, pieskové duny a ďalšie. Offroadová dráha s dĺžkou 1,45 km sa nachádza priamo v bratislavskom závode a rezervácia jázd je možná na www.volkswagen.sk.

 

Zdroj: TS Volkswagen Slovakia

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111