29. 11. 2017 Zodpovedné podnikanie

VÚB banka podporila ženy podnikateľky už po deviatykrát

VÚB Biznis akadémia už pomohla viac ako 170 ženám vo veku od 18 do 60 rokov z celého Slovenska.

Ženy sú v biznise nápadité, intuitívne sa rozhodujú, menej riskujú a dokážu racionálne zvládnuť zložité situácie. Uvádzajú to viaceré štúdie EÚ o začínajúcich podnikateľkách. Potvrdením je aj VÚB Biznis akadémia pre podnikavé ženy, ktorá tento rok ocenila projekt výroby slovenského originálneho cideru, špeciálnej perinky pre bábätká a produkcie detského tovaru z originálnych materiálov.

Už 9. ročník podujatia sa konal koncom októbra v priestoroch Impact HUB v Bratislave, ktorý je zároveň partnerom projektu. Celkom 20 účastníčok vybratých z prihlášok žien z celého Slovenska absolvovalo takmer 3 dni plné prednášok, workshopov a diskusií z oblasti financií, práva, cenotvorby, online marketingu, komunikácie či budovania značky. Odborná porota vybrala v závere 3 najlepšie projekty. Víťazkou sa stala Eva Smoláková so svojou značkou detského tovaru MOE: „Akadémia bola pre mňa mimoriadne užitočne strávený čas, pretože som spoznala veľa iných inšpiratívnych príbehov začínajúcich podnikateliek. Zistila som, v čom sú naše problémy podobné.“

VÚB banka realizuje projekt s cieľom podporiť rozbeh podnikania žien, ktoré tvoria len približne 30 % začínajúcich podnikateľov v Európe a 25 % na Slovensku.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111