06. 02. 2015 Nadácia Pontis

Využite Program Google pre neziskové organizácie

Slovenské neziskovky sa môžu zapojiť do Google programu a bezplatne využiť jeho služby pri svojich aktivitách.

Neziskové organizácie sa môžu oddnes zapojiť do programu Google pre neziskové organizácie a získať bezplatný prístup k nástrojom na zvýšenie povedomia o svojich aktivitách. Okrem bezplatnej inzercie v službe AdWords môžu využívať aj pokročilé nástroje YouTube a sadu on-line aplikácií Google Apps pre neziskové organizácie (Gmail, Kalendár, Disk Google) a Google Earth.

V dnešnej dobe neustálych technologických inovácií je jednou z najväčších výziev neziskových organizácií využívanie moderných technológií. Google dlhodobo podporuje neziskový sektor a preto som veľmi rád, že neziskovým organizáciám, ktoré už majú k dispozícii službu Google Ad Grants, sprístupňujeme ďalšie z overených webových nástrojov a služieb Googlu,“ hovorí Rasťo Kulich, Country Manager Google Slovensko.

Hlavným cieľom programu je pomôcť slovenským organizáciám získať nových darcov a dobrovoľníkov a zjednodušiť im prácu s informáciami, internetom a technológiami. Pri svojej práci budú môcť bezplatne využívať hneď niekoľko služieb:

  • Google Apps pre neziskové organizácie: bezplatné využívanie nástrojov Google Apps, ktoré zahŕňajú Gmail, Kalendár Google a Disk Google, pre spoluprácu s možnosťou využitia až 30 GB úložného priestoru
  • Google Ad Grants: bezplatná inzercia vo Vyhľadávači Google s rozpočtom do výšky 10 000 USD mesačne na propagáciu a zvýšenie povedomia o aktivitách organizácie
  • YouTube pre neziskové organizácie: prémiové možnosti budovania značky na kanáloch YouTube a väčšia kapacita na nahrávanie obsahu.
  • Google Earth pre neziskové organizácie: vytvorenie vlastnej mapy a využitia geolokačných dát pre vizualizáciu vlastných projektov

Súčasťou programu sú aj vzdelávacie materiály, prípadové štúdie, či možnosť zapojiť sa do globálnej komunity neziskových organizácií, získať inšpiráciu a podeliť sa o cenné skúsenosti s ostatnými. Od októbra 2014 sa mohli slovenské organizácie zapojiť do programu Google Ad Grants a využívať bezplatnú inzerciu vo Vyhľadávači Google. Vďaka Google Ad Grants môžu osloviť širšiu verejnosť a priblížiť svoje aktivity.

Organizácie, ktoré sa chcú do programu zapojiť musia mať zodpovedajúcu právnu formu, byť zaregistrované do programu TechSoup Slovensko a spĺňať podmienky programu Google pre neziskové organizácie. Za účelom overenia, či organizácia spĺňa tieto podmienky, spolupracuje Google so sieťou TechSoup Global, ktorú na Slovensku reprezentuje nezisková organizácia Pontis, administrátor programu TechSoup Slovensko.

Viac informácií nájdete na Google pre neziskové organizácie.

Pozrite si aj podmienky programu, ktoré musí organizácia spĺňať.

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.