03. 06. 2015 Zodpovedné podnikanie

Začínajúci podnikatelia nájdu pomoc v Slovenskej sporiteľni

V januári odštartovala Slovenská sporiteľňa program, ktorým podporuje začínajúcich podnikateľov.

©Slovenská sporiteľňa

Ľudia so skúsenosťami z rôznych oblastí, študenti, zamestnaní, ale aj ľudia bez práce môžu vďaka programu Slovenskej sporiteľne premeniť svoj talent a nápady na podnikanie.

Záujemcovia môžu konzultovať svoje podnikateľské nápady so skúsenými špecialistami banky, ktorí pôsobia v rôznych regiónoch Slovenska. S rozvinutím podnikateľského nápadu, jeho otestovaním a vypracovaním podnikateľského zámeru môžu zároveň pomôcť partneri programu. Ide o vzdelávací on-line program Rozbehni sa, podnikateľské školenia a o konzultácie poskytované družstvom Integra Co-op, Fakultou manažmentu UK, spoločnosťami Neulogy a FBE Bratislava.

Podnikatelia, ktorí splnia podmienky banky, môžu potom využiť podnikateľský účet na jeden rok od založenia podnikania bez poplatku za vedenie účtu a úverové produkty do 50 000 eur. Úverové produkty boli vytvorené pre tých, ktorí plánujú začať s vlastným podnikaním, ako aj pre tých, ktorí sú v začiatkoch podnikania. Úverové produkty banka môže poskytnúť začínajúcim podnikateľom aj bez „podnikateľskej histórie“ a bez zabezpečenia.

Podnikatelia, ktorí získajú finančnú podporu banky, sa môžu zároveň aktívne zúčastňovať na odborných podujatiach a absolvovať konzultácie na špecifické témy spojené s podnikaním.

Viac informácií o programe nájdete na www.zacinamepodnikat.sk.

Zdroj: Slovenská sporiteľňa

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111