12. 12. 2015 Zodpovedné podnikanie

Zamestnanci firiem sa zapojili do jesennej zbierky potrieb a šatsva

Takmer šesť ton šatstva a potrieb putovalo núdznym ľuďom v rámci jesennej zbierky, ktorú sme organizovali medzi zamestnancami Engage firiem.

Do jesennej zbierky šatstva a potrieb, ktorú sme organizovali v spolupráci s firmami združenými v skupine Engage, sa zapojilo 20 firiem v šiestich mestách na Slovensku. Spoločne sa podarilo vyzbierať spolu takmer 6 ton šatstva a potrieb, ale aj stravné lístky v celkovej hodnote 1000 eur. Všetky vyzbierané veci ešte pred Vianocami prerozdelí 21 neziskových organizácií núdznym ľuďom vo svojich zariadeniach a okolí.

„Pre klientov organizácií sme zbierali predovšetkým jesenné zimné šatstvoobuv. Okrem toho sme vyzbierali aj dva kočíky, kosačku, televízor, tlačiareň či trojkolku,“ hovorí Marek Richter, programový koordinátor Nadácie Pontis. Pre deti z detského domova v Bernolákove sa podarilo vyzbierať tri bicykle. V Domove pre každého a v OZ Ain Karim sa potešili aj čisto novému, ešte nenosenému oblečeniu.

„Túto prácu môže človek robiť aj stokrát, no vždy to bude pre mňa nesmierne dojímavé. Či už držím v ruke detský svetrík, topánočky alebo hračky, vždy som vďačná za dobrých ľudí. Našťastie, ešte stále existujú. A táto zbierka je toho dôkazom. Vo vreciach sme nenašli jednu špinavú alebo inak znehodnotenú vec, nebolo tam nič, čo by si nenašlo nového majiteľa,“ uviedla Monika Podolinská zo ZŠ Muránska Dlhá Lúka.

Zbierali sme vo firmách, ktoré sídlia v šiestich mestách na Slovensku: Bratislava, Nitra, Banská Bystrica, Žilina, Košice, Prešov

Do zbierky sa zapojili zamestnanci 20 firiem

Accenture, Allen & Overy, Dell, Foxconn, HP Slovakia, Honeywell Bratislava, Honeywell Turbo Prešov, IBM, Kia Motors Slovakia, Kinstellar, KPMG Slovensko, Orange Slovensko, Orange Banská Bystrica, Philip Morris Slovakia, PricewaterhouseCoopers Slovensko v Bratislave a Košiciach, Slovak Telekom, Slovenské elektrárne a Tatra banka. K spoločnostiam sa pridali aj Ministerstvo financií SR a Ministerstvo spravodlivosti SR a Nadácia Pontis

Stravné poukážky v celkovej hodnote 1000 eur darovali zamestnanci firiem Allen & Overy, HP Slovakia, PricewaterhouseCoopers Slovensko, KPMG Slovensko, KIA Motors Slovakia, Slovak Telekom, IBM, Ministerstvo spravodlivosti SR.

Veci sme darovali 21 organizáciám: OZ Ain Karim – Šamorín, Centrum Slniečko, Depaul Slovensko, OZ Vagus, Slovenská humanitná rada, Krízové stredisko Dúha, Domov sv. Jána z Boha, Slovenský výbor pre UNICEF – Centrum výchovy k rodičovským zručnostiam Cesta, Domov jesene života, Dom svitania Jakubov, Koleso záchrany, OZ Samaria, OZ Ulita, Gaudeamus, Základná škola Muránska Dlhá Lúka, Domov pre každého, Dorka Košice, OZ Persona, Diecézna charita Žilina a OZ Pomoc deťom Klenovec

Neziskové organizácie dostali

  • 4957 kg oblečenia a dojčenských potrieb
  • 200 kg drogistického tovaru a  kuchynských potrieb
  • 405 kg bytového textilu a posteľnej bielizne
  • 277 kg športových, školských a relax potrieb približne
  • 57 kg kreatívneho materiálu do chránených dielní a iných potrieb

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111