16. 03. 2016 Zodpovedné podnikanie

Západoslovenská energetika zlepšuje podmienky pre návrat orlov do našej krajiny

Do kampane Návrat orlov sa v rámci dobrovoľníctva môžu aktívne zapojiť aj samotní zamestnanci spoločnosti ZSE.

ZSE prevzala záštitu nad ochranou tohto ohrozeného druhu dravcov na celom západnom Slovensku.

Západoslovenská energetika pripravila s mimovládnou organizáciou Ochrana dravcov na Slovensku kampaň Návrat orlov. Jej cieľom je prinášať informácie o orloch a zapojiť verejnosť do iniciatívy na zlepšenie podmienok pre vzácne dravce a ich vrátenie do krajiny. Kampaň vznikla na základe príbehu adoptovaného orlíčaťa Karola, ktorý sledovalo počas letných mesiacov s napätím celé Slovensko. Po tom, ako ho opustili vlastní rodičia, pretože priamo pod hniezdom prebiehala rozsiahla ťažba, bolo orlíča niekoľko dní kŕmené v ľudskej opatere. Následne dostalo druhý domov u adoptívnych orlích rodičov, ktorí sa o neho vzorne starali a začiatkom augusta vyletelo z hniezda.

V rámci kampane Návrat orlov je možné prispieť na ochranu tohto vzácneho druhu. Ako darček za príspevok dostanú darcovia originálne tričká s Karolom.

Kampaň je len jednou z aktivít, ktorú realizuje ZSE v oblasti ochrany orla kráľovského. Spoločnosť prevzala záštitu nad ochranou tohto ohrozeného druhu na celom západnom Slovensku. Doteraz bolo napríklad ošetrených už viac ako 8-tisíc stĺpov elektrických vedení, na ktoré môžu orly bezpečne dosadať. Aj samotní zamestnanci môžu v rámci dobrovoľníctva prispievať k zlepšeniu podmienok na chránených vtačích územiach. Zamestnanci sa mohli zároveň zúčastniť na zaujímavej exkurzii s odborníkmi z Ochrany dravcov na Slovensku, ktorá priblížila život dravých vtákov v zime.

Všetky informácie nájdete na web stránke: http://www.navratorlov.dravce.sk/

Zdroj: TS Západoslovenská energetika

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.