04. 03. 2016 Zodpovedné podnikanie

Zapojte sa do 10. ročníka Nášho Mesta 2016

Naše Mesto sa koná 10. – 11. júna a je súčasťou Maratónu dobrovoľníctva 8. – 11.júna.

Do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku sa už po desiatykrát zapoja firemní zamestnanci, dobrovoľníci zo samosprávy, neziskového sektora aj širokej verejnosti, aby pomohli skrášliť, vyčistiť a zlepšiť mesto, v ktorom žijú. Od roku 2007 sa do podujatia zapojilo 120 firiem a viac ako 35 000 dobrovoľníkov, ktorí sa premenili na maliarov, záhradkárov alebo venovali svoj čas seniorom a ľuďom s postihnutím už v 28 mestách Slovenska.

Manažéri, personalisti, IT-čkári, marketéri či zamestnanci z výroby sa aj tento rok na dva dni zmenia na záhradníkov, stavbárov, maliarov či sprievodcov pre deti, seniorov a ľudí so znevýhodnením. Oblečení v rovnakých tričkách sa zapoja do dobrovoľníckych aktivít darovaním svojho času a práce. Firma tak pomôže nielen skrášliť a zlepšiť svoje okolie, ale prostredníctvom Nášho Mesta môže motivovať a rozvíjať zručnosti svojich zamestnancov. Okrem toho, čo je lepšie, ako keď je firma dobrý sused a zodpovedný priateľ komunity?

Spustili sme prihlasovanie 

Mestá, školy, škôlky, neziskové organizácie sa opäť môžu prihlasovať do Nášho Mesta. Máte nápad na aktivitu, do ktorej by ste zapojili dobrovoľníkov? Alebo ste firma, ktorej zamestnanci by sa radi zapojili do aktivít ako dobrovoľníci?  V tom prípade sa prihláste do Nášho Mesta 2016. Pozor, čas máte len do 31. marca. Firmy sa do Nášho Mesta môžu zapojiť prostredníctvom vyplnenia elektronickej prihlášky na stránke Nadácie Pontis a rezervujú si miesto medzi 100-kou firiem, ktoré chcú zmeniť mestá, v ktorých pôsobia. Každá firma si určí svojho firemného koordinátora, ktorý bude dostávať informácie od Nadácie Pontis na osobnom stretnutí alebo prostredníctvom e-mailu či telefonicky.

Pre viac informácií, kliknite na odkazy:

                               

Aktivity v mestách každoročne  organizujú neziskovky, školy, škôlky, miestne inštitúcie, ale aj dobrovoľníci. Organizátori získavajú na nákup nevyhnutného materiálu a náradia pre dobrovoľníkov menší grant od Nadácie Pontis. Okrem toho získajú nezaplatiteľnú pomoc v podobe dobrovoľníckej práce. Naše Mesto im prinesie  nové partnerstvá, skúsenosti a môžu si zväčšiť  okruh svojich podporovateľov. Neraz sa stáva, že si firemní dobrovoľníci obľúbia danú neziskovú organizáciu a stanú sa jej pravidelným pomocníkom a návštevníkom.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111