20. 11. 2016 Zodpovedné podnikanie

Zapojte sa do súťaže Zdravá firma roka

Dajte vedieť celému Slovensku, že ste to práve Vy, komu najviac záleží na zdraví svojich zamestnancov.

Víťazi šiesteho ročníka súťaže Zdravá firma roka.

Žime o päť rokov dlhšie!

Priemerná dĺžka života by sa celosvetovo mohla zvýšiť takmer o päť rokov, keby ľudia energicky bojovali proti rozhodujúcim zdravotným rizikám. Taký je záver správy, ktorú Svetová zdravotnícka organizácia zverejnila v Ženeve koncom roka 2009. Výsledky výzkumu zameraného na vplyv 24 rizikových faktorov na zdravie človeka potvrdili, že k najvážnejším problémom patria takzvané civilizačné choroby: vysoký krvný tlak a srdcovo-cievne ochorenia, na ktoré má vplyv fajčenie či nadváha.

Union zdravotná poisťovňa sa profiluje ako poisťovňa pre aktívnych ľudí, preto prichádza s novovznikajúcou Iniciatívou za zdravšie Slovensko a s jej deklaráciou:

Spravme všetko preto, aby sme v roku 2020 žili o päť rokov dlhšie ako dnes

Predĺžiť si život o 5 rokov je méta, ktorá na jednej strane pôsobí veľmi ambiciózne, na druhej strane môže aj odradiť. Skúste si sami predstaviť, čo všetko by asi bolo treba spraviť, aby ste žili o päť rokov dlhšie… Bez debaty, nebude toho málo. Riešenie je však jednoduché – rozdeľme si jeden veľký cieľ na viacero drobných krokov. Nesnažme sa celý život žiť o päť rokov dlhšie, ale predĺžme si život o pár minút každý deň.

Získajte titul Zdravá firma roka

Union zdravotná poisťovňa pravidelne oceňuje firmy, ktoré pre zdravie svojich zamestnancov robia viac. Ak pre svojich zamestnancov poskytujete benefity, ktoré zlepšujú pracovné podmienky a zdravotný stav, stačí ak do 31.12.2016 vyplníte a zašlete jednoduchý registračný formulár.
 
Prihlásiť sa môžete do kategórie výrobných, nevýrobných firiem a malých firiem (do 50 zamestnancov).

Víťazná firma získa:

  • Titul Zdravá firma roka, ktorý môže používať na prezentačné účely
  • Nadštandardný Deň zdravia pre svojich zamestnancov vo svojej spoločnosti zorganizovaný na náklady Union zdravotnej poisťovne.
Všetky zúčastnené firmy získajú:
  • Certifikát Zdravej firmy
  • Bezplatnú účasť na májovej odbornej konferencii v Bratislave, ktorá sa bude venovať trendom v starostlivosti o zdravie zamestnancov.

Každý, kto vyplní za svoju firmu registračný formulár, bude zaradený do zlosovania o víkendový pobyt pre 2 osoby podľa vlastného výberu zo 160 hotelov v 10 krajinách Európy.

Vyhlásenie výsledkov súťaže prebehne na slávnostnom večierku vo februári 2017 s mediálnou podporou.

 Viac informácií nájdete na: http://www.zdravsieslovensko.sk/zdrava-firma-roka/

Zdroj: Union zdravotná poisťovňa

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111