20. 09. 2013 Nadácia Pontis

Zaškoľte žilinských pracovníkov Návratu v MS Office

Návrat v Žiline hľadá dobrovoľníka na zaškolenie pracovníčok v MS Office – potrebujú najmä PowerPoint a Excel a zlepšeniea využívania Outlooku.

O organizácii
Hlavným cieľom našej činnosti je šíriť v spoločnosti povedomie, že jedine rodina je miesto na zdravý vývoj dieťaťa, pomáhame tiež rodinám v kríze a náhradným rodinám. Sme poradenskou organizáciou. Veríme, že dieťa v plnohodnotného dospelého človeka môže vyrásť len v rodinnom prostredí, preto sa naše občianske združenie zaoberá týmito oblasťami pomoci.

Východisková situácia
Všetci pracovníci Návratu potrebujú k svojej činnosti viac či menej ovládať aj prácu s MS Office. Nároky na prácu sa však stále zväčšujú a lepšia znalosť práce s MS Office by nám pomohla zefektívniť a uľahčiť administratívnu prácu (prácu s tabuľkami, prípravu prezentácií, prípravu dokumentov, prácu s e-mailami atď.), a tým ušetriť čas v prospech práce s klientmi.

Dobrovoľnícke zadanie
Zaškolenie pracovníkov Návratu v systéme MS Office s ohľadom na ich úroveň znalosti a potreby, ktoré majú , pričom nie všetci majú rovnakú úroveň znalostí. Niektorých je potrebné naučiť základy, iným ukázať „zlepšováky“. V Žiline má záujem o školenie 5 kolegýň – potrebujú najmä PowerPoint a Excel, tiež by sa rady naučili finty v Outlooku.

  • Outlook – Oboznámenie s programom, na čo sa dá využiť okrem toho, že sa v ňom prijímajú a odosielajú maily? (Adresáre, Kalendár, … čo praktické ponúka?)
  • Excel –  práca s kartotékami, zoraďovanie podľa abecedy, „vytiahnutie“ z kartotéky napr. osoby podla spoločného znaku, jednoduché vzorce atď.
  • Powerpoint – Ako spraviť dobrú prezentáciu v powerpointe? Čo robiť, čo nerobiť? Taktiež vkladanie textu, vkladanie obrázkov, rozmiestňovanie, pozadie atď. – doležité úkony, ktoré patria k výrobe prezentácie.

Najväčšou potrebou je, aby toto školenie bolo PRAKTICKÉ. Radšej menej, no ušité na mieru.

Očakávaný výsledok spolupráce
Zrýchlenie a zefektívnenie práce s MS Excel, MS Word a MS Outlook, modernejšie a lepšie prezentácie.

Profil dobrovoľníka
– Ovláda MS Office na veľmi dobrej úrovni (Excel, Powerpoint, Word, Outlook), je schopný prispôsobiť školenie potrebám a úrovni znalosti jednotlivých pracovníkov
– V rámci jedného školenia vie naučiť efektívnejšie pracovať s MS Office ako celkom

Rozsah práce
1-2 stretnutia po cca 4-6 hodín. Poskytneme priestor s počítačmi a občerstvenie.

Partner
Návrat

Miesto realizácie
Predmestská 24, Žilina

Termín
dohodou

 

PRIHLÁSTE SA!

 

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111