01. 04. 2015 Filantropia

Živcom môžeme platiť už aj cez internet

OZ Živica v roku 2015 prináša viaceré novinky: e-Živec, Komunitný fond a stolovú hru pre deti základných škôl.

Elektronický Živec

Od marca 2015 si môžeme nakúpiť online e-Živce cez aplikáciu na www.lokalnamena.sk. Mobilom bude možné nakupovať za Živce vo vybraných miestnych prevádzkach a v e-shopoch, čím sa Slovensko zaradí medzi niekoľko krajín na svete, ktoré využívajú formu elektronického lokálneho platidla.

Komunitný fond

Každý Bratislavčan a Zvolenčan bude mať možnosť podporiť zaujímavé miestne verejnoprospešné projekty prostredníctvom Komunitného fondu. Za každý živec v obehu daruje dm drogerie markt 10 centov do fondu, z ktorého budú podporené vybrané lokálne projekty v Bratislave a vo Zvolene. Čím viac živcov budeme používať, tým vyššia bude suma na podporu týchto verejnoprospešných projektov.

Mestské včely

Mestské včely slúžili v prvom roku projektu najmä ako prostriedok na šírenie informácií o mestskom včelárení a problémoch včiel medzi širokou verejnosťou. V tomto roku sa Živica zamerala na slovenské školy. Prostredníctvom stolovej hry a interaktívneho softvéru sa deti dozvedia aké užitočné sú včely v mestách.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111