05. 12. 2019

Známe osobnosti si sadnú za volant vianočného taxíka. Bratislavčania jazdou prispejú na dobrú vec

Už dnes, 5. decembra, začína v uliciach Bratislavy premávať špeciálny vianočný taxík, za ktorým stojí Nadácia Pontis. Bratislavčanov, ktorí si taxík privolajú cez aplikáciu HOPIN, bude za volantom čakať napríklad Zuzana Vačková, Milan „Junior“ Zimnýkoval, Táňa Pauhofová, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Braňo Deák a ďalšie známe osobnosti. Dobrovoľný príspevok za jazdu poputuje projektom na DobraKrajina.sk, ktoré sa snažia meniť Slovensko k lepšiemu.

Vianočný taxík bude už po druhý raz premávať v bratislavských uliciach od 5. až do 18. decembra. Vo vybraných dňoch a časoch v ňom bude robiť taxikárov 8 známych osobností – moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová, herečka Zuzana Vačková, moderátor Matúš Krnčok, komik Stano Saško, herečka Táňa Pauhofová, moderátor Milan „Junior“ Zimnýkoval aj herci Braňo Deák a Juraj Bača.

Vianočným taxíkom chceme ľuďom nielen spríjemniť a oživiť obvykle nudnú jazdu, ale zároveň poukázať na to množstvo projektov na DobraKrajina.sk, ktoré robia zo Slovenska lepšiu, vzdelanejšiu, transparentnejšiu i vnímavejšiu krajinu,“ vysvetľuje Martina Kolesárová, výkonná riaditeľka Nadácie Pontis. Na darcovskom portáli DobraKrajina.sk, ktorý prevádzkuje Nadácia Pontis, sa nachádza takmer 60 overených projektov, ktoré pomáhajú bojovať s chudobou, odhaľovať korupciu, chrániť prírodu, zlepšovať vzdelávanie, či pomáhajú ľuďom so znevýhodnením začleniť sa do spoločnosti a spríjemniť im život. „Cestujúci budú mať možnosť za jazdu vo vianočnom taxíku prispieť v dobrovoľnej výške. Navyše, vďaka spoločnosti NaturaMed Pharmaceuticals sa každý dar zdvojnásobí,“ dopĺňa M. Kolesárová.

Aj známe osobnosti sa rozhodli podporiť a odporučiť projekty na Dobrej Krajine. Napríklad Veronika Cifrová Ostrihoňová podporuje Centrum Slniečko. Pomáha tak deťom, ktoré sa stali svedkami násilia či boli dokonca jeho obeťou. Zuzana Vačková si zase vybrala Nezábudku, ktorá poskytuje útočisko pre 50 detí s ťažkým zdravotným znevýhodnením. Matúš Krnčok sa rozhodol pre NepočujúceDieťa.sk, organizáciu, vďaka ktorej dokážu aj nepočujúce deti rozprávať, čítať a dokonca aj počuť. Stano Staško si zvolil Mládež ulice. Sám sa od svojich 16-tich venoval mladým ľuďom z ulice a preto presne vie, ako veľmi pomáha mať podporu pri ceste k dospelosti. Aj Táňa Pauhofová podporí projekt Dorka bag, kde tašky z odpadovej reklamnej banneroviny šijú v košickom Centre Dorka ženy v núdzi. Pomáha im to postaviť sa na nohy a osamostatniť sa.

Neobvyklú jazdu si objednáte cez HOPIN

Vďaka spoločnosti HOPIN sa Bratislavčania môžu tešiť aj na špeciálne vianočné taxíky s upraveným interiérom. „Namiesto štandardných poťahov sa v taxíku nachádzajú ovčie rúna, nad dverami visia vianočné ornamenty a celkovú atmosféru dopĺňajú vianočné melódie a množstvo vianočných dekorácií,“ uvádza Martin Baran, zakladateľ a spolumajiteľ HOPINu.

Záujemcovia, ktorí sa chcú nechať zviezť celebritou si vianočný taxík môžu privolať prostredníctvom aplikácie HOPIN, v ktorej budú taxíky označené ikonou saní. V aplikácii tiež nájdu autá označené logom HOPINu s vianočnou čapicou, čo znamená, že hoci nebude šoférovať známa osobnosť, záujemcovia si v upravenom taxíku užijú vianočnú atmosféru. „Vianoce by mali byť časom pokoja a pohody. Veríme, že aj uponáhľaní cestujúci zabudnú na stres v momente, ako nasadnú do našich vianočných taxíkov. Budeme radi, ak sa nám okrem budovania vianočnej atmosféry podarí aj pomôcť dobrej veci,“ dopĺňa Martin Baran, zakladateľ a spolumajiteľ HOPINu.

Ďakujeme partnerom kampane

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. V týchto témach sme aj experti.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram