22. 08. 2012 Nadácia Pontis

Zo Šale zmiznú psie výkaly, sídlisko vyčistia

Očistiť mestskú časť Šaľa – Veča od psích exkrementov je cieľom projektu, v rámci ktorého rozmiestnila radnica na šiestich miestach špeciálne nádoby.

http://www.webnoviny.sk/slovensko/zo-sale-zmiznu-psie-vykaly-sidlisko/533936-clanok.html

Očistiť mestskú časť Šaľa – Veča od psích exkrementov je cieľom projektu, v rámci ktorého rozmiestnila radnica na šiestich miestach špeciálne nádoby. Zároveň v mestskej časti rozdistribuovali približne 250 letákov s informáciami pre držiteľov psov. Koše osadili v júli a v auguste na uliciach Nitrianska, Cintorínska, Fraňa Kráľa, Nivy, Lúčna a vo vnútrobloku Hollého – Cintorínska. Dopĺňať ich budú zbernými vreckami počas celého roka.Na projekt s názvom Spoločne pre čisté verejné priestranstvá v Šali – Veči získala radnica 1 000 eur z Nadačného fondu Tesco pre zdravšie mestá, ktorý spravuje Nadácia Pontis. Celkové náklady boli 1 200 eur. Lokality umiestnenia zberných košov vyberalo mesto v spolupráci s aktivistami z Občianskeho združenia Zatúlané psíky, na základe požiadaviek obyvateľov sídliska ako aj na základe skúseností mestskej polície. „Veríme, že aj vďaka tomuto projektu budú čistejšie trávnaté plochy a verejné priestranstvá pre všetkých obyvateľov sídliska. Zároveň vyzývame držiteľov psov na využívanie týchto nádob na prechádzkach so svojimi štvornohými miláčikmi,“ uviedla Zuzana Melušová zo šalianskej radnice.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111