10. 07. 2013 Zodpovedné podnikanie

Zodpovedné podnikanie aj na Pohode

Diskusie, ale aj aktivity spojené so zelenou energiou či zodpovedným pitím alkoholu.

V stane ZSE sa testuje, koľko energie možno vyrobiť šliapaním na bicykli.

Náš najväčší a najpestrejší hudobný festival  Bažant Pohoda (11.-13. júl, Trenčín) bude aj o zodpovednosti, udržateľnosti a etike.

Príďte diskutovať

Spoločnosť Johnson Controls bude mať na trenčianskom letisku špeciálny Community Art Centre, kde budú pripravené interaktívne umelecké workshopy, ale aj diskusie o zodpovednosti a etike v podnikaní, zorganizované v spolupráci s Nadáciou Pontis.

O tom, či zodpovedné podnikanie nie je iba fráza a čo všetko sa za týmto pojmom skrýva, budú v piatok o 14.00 diskutovať predstavitelia viacerých firiem – Ján Orlovský (Západoslovenská energetika), Santiago Aguado (Hewlett-Packard Slovakia) a Eugen Mladosievič (Johnson Controls International).

V sobotu o 14.00 prebehne ďalšia „zodpovedná“ debata, tentoraz o biznise bez korupcie a o fungovaní etických kódexov v praxi. Diskutovať prídu hostia Miroslav Šarišský (Slovenské elektrárne), Igor Franček (Johnson Controls International) a Juraj Varga (Bayer).

Táto diskusia nadviaže na debatu v stane Dobrá krajina z piatka 13.00, ktorá sa bude venovať Fondu pre transparentné Slovensko a významu aktivít podporených watchdogov. Hosťami budú Zuzana Wienk (Aliancia Fair-Play), Zuzana Čaputová (Via Iuris), Miroslav Šarišský (Slovenské elektrárne), Ján Orlovský (Západoslovenská energetika) a Lenka Surotchak (Nadácia Pontis).

Pite rozumne

Spoločnosť HEINEKEN Slovensko opäť vyšle medzi návštevníkov festivalu IQ hliadky, ktoré budú záujemcom testovať hladinu alkoholu v krvi a v prípade potreby odporučia „dať si pauzu“ či konzumáciu Zlatého Bažanta Nealko. Záujemcovia si tiež budú môcť vyskúšať špeciálne okuliare, ktoré simulujú stav po požití alkoholu v rozsahu 1,3 promile, či hru (Ne)istá ruka, ktorá preverí ich jemnú motoriku. Navyše, v stane SVET PIVA sa aj tento rok budú viesť Pivné reči – aj o závislosti na alkohole a o tom, ako sa jej vyhnúť s Vladimírom Schwandtnerom a Branislavom Jóbusom.

Buďte eko

Pre tých, ktorým záleží na životnom prostredí a čistote samotného festivalu, HEINEKEN Slovensko pripravil aktivitu Za pol metra pol litra. Každý, kto prinesie pol metra prázdnych plastových pohárov, dostane za túto zelenú aktivitu pollitrového Zlatého Bažanta.

Spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE) zase spolu s neziskovou organizáciou Orbis Institute po prvý krát prinesie na trenčianske letisko projekt BikeLab. Ide o vzdelávaciu aktivitu, ktorá zaujímavým spôsobom núti ľudí zamyslieť sa nad tým, aké náročné je vyrobiť elektrinu a ako zamedziť jej zbytočnému plytvaniu. Návštevníci budú mať možnosť na vlastnej koži a za pomoci 20 stacionárnych bicyklov zažiť, koľko námahy je potrebné vynaložiť na produkciu elektrickej energie napr. na výrobu miešaného nápoja, nabitie telefónu alebo rozozvučanie hudby.

ZSE tento rok prináša na Pohodu aj viac samotnej zelenej energie. V areáli nebude chýbať 20 ekologických solárnych lámp, ktoré sa cez deň nabíjajú a večer návštevníkom svietia na cestu do stanu. Dva elektromobily od ZSE pomôžu Pohoda tímu prepravovať interpretov po festivalovom areáli a jeho okolí bez emisií.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.