10. 09. 2012 Zodpovedné podnikanie

Zubné kefky – na zuby aj do záhradky

Spoločnosť World Centric využiva pri výrobe zubných kefiek rastlinné materiály, čím spotrebuje menej energie.

© silive.com

Zubné kefky zvyčajne mávajú plastové rúčky a tie sa v prírode rozkladajú skutočne dlho. Keďže odborníci radia meniť kefky každé tri až štyri mesiace, v odpade ich každoročne skončí až 450 miliónov.

Kefky spoločnosti World Centric sú iné. Ich rúčky sú vyrobené zo stopercentne rastlinných materiálov. Štetinky rozložiteľné nie sú, ale dajú sa odpojiť, takže rúčka sa môže spracovať. A podobne je to aj s cestovným puzdrom, do ktorého kefku vkladáme.

Plast Ingeo z rastlinného materiálu vyrába firma Nature Works LLC. Štetinky sú z nylonu, ale World Centric pátra po náhrade, ktorú by bolo taktiež možné kompostovať. Spoločnosť odporúča, aby sa rúčky kefiek a cestovné puzdrá kompostovali v kompostárni. V prípade, že sa v okolí žiadna nenachádza, je možné zaslať ich priamo do firmy, ktorá sa o ne postará.

Vďaka využívaniu rastlinných materiálov sa pri výrobe produktov World Centric spotrebuje menej energie. World Centric je navyše spoločnosťou, ktorá sa o svoj úspech rada delí. Na projekty po celom svete každoročne daruje 25% svojich ročných výnosov a v budúcnosti chce darovať plných 100% svojho zisku. Okrem toho firma školám a iným neziskovým organizáciám predáva svoje kompostovateľné výrobky za znížené ceny.

Zdroj: triplepundit.com

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111