02. 09. 2019 Nadácia Pontis

Pro Bono Tréning: Ako nadviazať partnerstvo s firmou a dlhodobo spolupracovať

Dlhodobé partnerstvá s firmami vyhľadáva snáď každá organizácia. Čo sa zmenilo z pohľadu firmy? Ako takéto partnerstvo nadviazať a najmä udržať? Dozviete sa na najbližšom Pro Bono Tréningu s odborníkmi z Plzeňského Prazdroja.

Mnohé neziskovky hľadali a niektoré ešte stále hľadajú medzi firmami donorov, ktorí by boli ochotní podporiť ich aktivity. Tento vzťah je však zväčša jednosmerný a v súčasnom svete už ani neziskovkám ani firmám neprináša želaný efekt.

Čoraz viac firiem zohľadňuje aj to, ako svoje obchodné úspechy dosahujú a aký vplyv má ich podnikanie na okolitú krajinu a na ľudí. Zaujímajú sa o situáciu v spoločnosti, v ktorej podnikajú, chcú sa angažovať a prinášať konkrétne pozitívne zmeny.

Viaceré firmy chcú do rozvoja komunít investovať strategicky a vymedzujú si oblasti, ktoré budú dlhodobo podporovať. Zároveň hľadajú partnerov na dosiahnutie týchto cieľov. Spolupráca s neziskovou organizáciou môže znamenať pre firmu zdroj cenných informácii, priamu skúsenosť z terénu, ale aj inšpiráciu a inovatívne myslenie za hranicami mantinelov, v ktorých sa daná spoločnosť pohybuje.

Prečo to nevyužiť a nespojiť sa s biznisom v záujme posilnenia kapacít pri dosahovaní spoločných cieľov. Neziskovky tak majú možnosť vstúpiť do rovnocenného partnerstva, ktoré prináša výhody, ale i riziká pre obe strany.

Dátum: 25.09.2019

Čas: 09:00 – 12:00

Miesto:  priestory spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko – Polus Tower I, Vajnorská 100/A,  831 04 Bratislava

Zástupkyne spoločnosti vás budú čakať na recepcii na 9. poschodí, kam sa dostanete výťahmi z Polus Tower I (business centra).

Kapacita: 10 miest

Školiteľky: Monika Matyáštíková, Slavomíra Molnárová

Program:

– Ako nájsť svoje „miesto na trhu“, čo je vaša pridaná hodnota a ktorú firmu máte potenciál osloviť?

– Ako môžu neziskové organizácie nadviazať kontakt s tou pravou spoločnosťou? Môže sa stať, že firma vás osloví ako prvá? Ako reagovať, na čo si dať pozor?

– Ako tento kontakt pretaviť do dlhodobého partnerstva?

– Konkrétne príklady strategickej spolupráce spoločnosti Plzeňský Prazdroj Česko a Slovensko s viacerými neziskovými organizáciami

– Diskusia

Profily školiteliek:

Monika Matyáštíková, Public Affairs and CSR Manager CZ&SK

Monika pracuje v spoločnosti Plzeňský Prazdroj ako manažérka firemnej zodpovednosti pre Českú republiku a Slovensko viac ako tri roky. Venuje sa sledovaniu regulačného prostredia v oboch krajinách i na európskej úrovni, nadväzuje vzťahy s významnými inštitucionálnymi partnermi a manažuje aktivity spoločnosti zamerané na udržateľný rozvoj podnikania.

Narodila sa v Prahe. Študovala na State University of New York a London School of Economics. Po ukončení štúdií pracovala štyri roky v zahraničí. Najskôr v Bruseli pre Európsku úniu a neskôr v Londýne v miestnej hospodárskej komore a v poradenskej firme venujúcej sa prieskumom politickej mienky. Po návrate do Českej republiky bola Senior Public Affairs konzultantkou v PR agentúre Grayling. Po krátkom čase sekciu Public Affairs v agentúre aj viedla.

Slavomíra Molnárová, Public Affairs and CSR Specialist

Slávka sa v spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko venuje inštitucionálnym vzťahom a firemnej zodpovednosti. Vo firme pracuje od apríla tohto roku. Pred tým pôsobila v neziskovom sektore a v rámci neformálneho združenia zodpovedných firiem Business Leaders Forum, ktoré administruje Nadácia Pontis, pomáhala partnerom pri nastavovaní konceptov dlhodobo udržateľného podnikania. Odbornej a laickej verejnosti tiež prinášala inšpiráciu zo sveta zodpovedného biznisu. Vyštudovala európske štúdia na Masarykovej univerzite v Brne a krátko po štúdiách pracovala v Európskom parlamente v Bruseli.

Prihlasovací formulár:

Kapacita tréningu je 10 miest, pričom za jednu mimovládnu organizáciu sa môže prihlásiť jeden zamestnanec. V prípade, že tréning nebude plne obsadený, v prihlasovacom formulári je možnosť zaznačiť, aby sme vás kontaktovali, pokiaľ máte záujem prísť viacerí. Termín prihlasovania je do 15.9.2019.  Účastníci, ktorí sa prihlásia, budú po zaplnení kurzu evidovaní ako náhradníci a kontaktovaní iba v prípade, že sa uvoľní miesto. Formulár teda odporúčame v každom prípade vyplniť, často sa stáva, že sa niekto na poslednú chvíľu odhlási.

Organizátor aktivity Pro Bono Tréningu:

 

 

 

 

 

Partner Pro Bono tréningov:

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111