Nespresso – recyklácia kávových kapsúl

O spoločnosti

Nespresso je globálna značka prémiovej kávy v kapsulách. Je prvou spoločnosťou, ktorá na trh uviedla porciovanú kávu v alumíniových obaloch, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Značka v kapsulách uchováva tu najkvalitnejšiu dostupnú kávu, starostlivo vybranú priamo od farmárov, väčšinou ručne zbieranú a následne kvalitne spracovanú a čerstvo namletú.

Hliník, ktorý slúži na výrobu obalov kapsúl Nespresso, je nekonečne recyklovateľný a výrobou recyklovaného hliníka sa v porovnaní s výrobou nového ušetrí 95% energie. Po spracovaní ho možno použiť na výrobu veľkého množstva nových produktov od bicyklov až po súčiastky do motorov.

Spoločnosť vytvorila sieť zberných miest, kde je možné použité kapsule odovzdať. Zároveň má každý zákazník možnosť odovzdať použité kapsule priamo kuriérskej službe pri doručení zásielky objednanej z e-shopu. Každý zákazník získava zdarma recyklačné vrecko.

Recyklácia kapsúl

Nožík Rybička s filantropickým rozmerom

Značka Nespresso vytvorila z recyklovaných kapsúl limitovanú edíciu nožíka Rybička. Ikonický hliníkový nôž zhotovila firma MIKOV na základe inovovaného moderného dizajnu od štúdia Olgoj Chorchoj pod vedením Michala Froňka a Jana Němečka. Rybička je ozdobená plastickou textúrou, ktorá evokuje malé kapsule Nespresso a vďaka ergonomickému detailu výborne padne do ruky.

Nespresso predajom limitovanej edície vreckového nožíka Rybička podporí občianske združenie Radostná práca, ktoré odporučila Nadácia Pontis. Práve ona zabezpečuje prepojenie Nespressa s občianskym združením a túto spoluprácu aj administruje. Výťažok z predaja vo výške 5 000 € poputuje na udržateľné pestovanie a lokálnu ovocinársku malovýrobu.

Spolupráca s Nadáciou Pontis