04. 08. 2021 Nadácia Pontis

#GivingTuesday ponúka grantovo-vzdelávací program pre inovatívnych lídrov a organizácie

Iniciatíva #GivingTuesday, ktorú na Slovensku zastrešuje Nadácia Pontis, ohlásila druhý ročník grantovo-vzdelávacieho programu pre inovatívnych lídrov v oblasti podpory komunity, šírenia štedrosti, empatie a spravodlivosti. Prihláste sa aj vy a staňte sa súčasťou Starling Collective!

Čo je Starling Collective od iniciatívy #GivingTuesday?

Starling Collective je vzdelávacia skupina pre lídrov z občianskeho sektora a spoločnosti, ktorí svojimi aktivitami podporujú štedrosť, empatiu, rovnosť a spravodlivosť. Starling Collective je príležitosťou objaviť a zdieľať príklady dobrej praxe a dosahovania systémovej zmeny. Program ponúka koučing, vzdelávanie, finančný príspevok vo výške 2 000 $ a prepojenie so skupinou lídrov hnutia #GivingTuesday v krajinách celého sveta, ktorých súčasťou je aj Nadácia Pontis.

Kto organizuje aktivity Starling Collective?

Starling Collective vytvorila globálna iniciatíva #GivingTuesday – nezisková organizácia zameraná na podporu štedrosti a sily jednotlivca a organizácií pri transformácii svojich komunít na lepšie miesto plné príležitostí, rovnosti a dôstojnosti.

#GivingTuesday sa riadi myšlienkou, že každý má niečo, čo môže darovať. Cieľom #GivingTuesday je spoločne vytvoriť spoločnosť, v ktorej štedrosť zohráva ústrednú úlohu.

Prečo sa zapojiť?

Vybraní účastníci získajú koučing, vzájomnú podporu v rámci komunity spolu s grantom vo výške 2 000 $. Stanete sa súčasťou „learning community“, vďaka ktorej:

 • Prehĺbite dopad vašej práce,
 • získate pomoc dátovému tímu, ktorý vám pomôže stanoviť a merať vaše ciele,
 • stanete sa súčasťou celosvetovej komunity lídrov, kde budete môcť počas 6 mesiacov zdieľať príklady dobrej praxe, čo vám fungovalo a čo nie,
 • zlepšíte si líderské schopnosti, získate nové nápady a zdokonalíte svoj projekt,
 • získate prístup ku koučingu a bohatým zdrojom v oblasti poháňania zmeny,
 • dostanete grant vo výške 2 000 $,
 • budete môcť prezentovať svoj nápad alebo iniciatívu a dostanete šancu získať ďalší grant na rast či škálovanie vášho projektu.

Kto sa môže zapojiť?

Organizácie alebo jednotlivci s inovatívnym prístupom k šíreniu štedrosti, empatie, rovnosti a spravodlivosti v spoločnosti. Podmienkou je aktívna znalosť anglického alebo španielskeho jazyka.

Prihlásiť sa môžu aj spolupracujúce tímy alebo projekty podporujúce spoluprácu aktérov v šírení štedrosti.

Vítaní sú inovátori s akoukoľvek úrovňou skúseností. Cieľom projektu je prelomiť bariéry a dať priestor rôznorodým či netradičným predstaviteľom. Obzvlášť vítané sú projekty, ktoré:

 • Aktivizujú komunity,
 • smerujú k systémovej zmene,
 • adresujú urgentné potreby komunity,
 • podporujú občiansku participáciu,
 • sú zamerané na rast líderstva občianskych hnutí,
 • sú zamerané na vzájomnú pomoc a starostlivosť o komunitu.

Požiadavky

Uchádzači musia vyplniť online prihlášku, v ktorej opíšu svoj inovatívny prístup k štedrosti a základné výdavky navrhovaného projektu.

Projekt sa môže, ale nemusí, vzťahovať na deň #GivingTuesday, ktorý sa koná 30. novembra.

Prihlášku je potrebné podať v jednom z týchto jazykov: anglický, španielsky, portugalský, francúzsky, arabský. Program bude prebiehať v anglickom jazyku so španielskym prekladom, preto je podmienkou aktívna znalosť angličtiny alebo španielčiny.

Časový harmonogram

Online prihláška musí byť doručená do 2. septembra 2021 o 08:59 (resp. 1. septembra 2021 23:59 PT – tichomorského času).

Úspešní uchádzači budú oznámení 8. októbra 2021.

Výška grantu

Všetci úspešní uchádzači dostanú grant vo výške 2 000 $ a šancu prezentovať svoj nápad a získať ďalší grant na rast či škálovanie svojho projektu.

Poháňate zmenu vo vašej komunite? Pridajte sa k lídrom z celého sveta a prihláste sa do Starling Collective!

Inšpirujte sa minuloročnými projektami na tomto odkaze.

FAQ si môžete prečítať na tomto linku.

V prípade otázok sa na nás obráťte na adrese givingtuesday@nadaciapontis.sk.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111