25. 05. 2014 Zodpovedné podnikanie

Do Nášho Mesta sa zapája aj Trnava, prihláste sa

Dobrovoľníci v Trnave obnovia amfiteáter v promenáde, vyčistia Kamenný mlyn, pomôžu v útulku a tiež vymaľujú preliezky na ihriskách.

Dobrovoľníci z Mesta Trnava minulý rok obnovili lavičky v Bernolákovom sade. Tento raz sa pustia do

Takmer 5000 dobrovoľníkov bude už v piatok a v sobotu 13. a 14. júna v rovnakých tričkách pomáhať počas najväčšieho dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto. Zapája sa do neho 14 miest na Slovensku a v rámci nich druhýkrát aj Trnava, v ktorej dobrovoľníci majú na výber zo 17 dobrovoľníckych aktivít.

Nové preliezky i amfiteáter v promenáde

Aktivity si navrhlo mesto, Trnavská alternatíva, Základná škola na Spartakovskej, Materská škola na Narcisovej ulici a ďalšia organizácie. Dobrovoľníci budú maľovať preliezky na detských ihriskách na Prednádraží a na Linčianskej, vyčistia Kamenný mlyn, pustia sa do obnovy a natierania lavičiek a dreveného pozadia amfiteátra v Bernolákovom sade a tiež do skrášľovania útulku pre psov.

Pomôžte trnavským bejzbalistom

Baseballový klub Angels Trnava potrebuje pomoc s vyčistením budúceho ihriska na Cukrovej ulici od odpadkov, náletových krovín a s vytvorením oplotenia. Pridať sa môžu aj k maľovaniu viac ako 700 metrov dlhého plota Základnej školy na Spartakovskej a ďalším aktivitám. Nadácia Pontis, ktorá podujatie organizuje spolu so skupinou firiem Engage, hľadá v mestách aj dobrovoľníkov – fotografov, ktorí majú chuť pripraviť z podujatia vo svojom meste fotoreportáž.

Do Nášho Mesta sa v Trnave zatiaľ zapájajú dobrovoľníci z Mesta Trnava, Heineken Slovensko, Jonson Controls, Allianz – Slovenská poisťovňa, Orange Slovensko, AT&T Global Network Services Slovakia, dobrovoľníci z Trnavskej alternatívy, ale aj z verejnosti.

Ako sa prihlásiť?

Stačí si vybrať deň a jednu z aktivít, v rámci ktorej by ste chceli pomôcť, cez webovú stránku www.nasemesto.sk do štvrtka 5. júna.

Do ktorých aktivít sa ešte môžete zapojiť? 

Hravé ihriská na Prednádraží
Preliezky na Botanickej ulici na Prednádraží už majú svoj vek a naposledy ich maľovali v 90. rokoch. Teraz opäť zažiaria farbami.
Piatok, 13.6. od 9.00 do 12.00 h

Pomoc v útulku pre psov
Trnavský útulok poskytuje útočisko 90 opusteným a týraným psom. V útulku potrebujú pomoc pri čistení areálu, skrášľovaní areálu a pri venčení psíkov.
Piatok, 13. 6. od 13. do 16.00 h

Nové ihriská na Linčianskej
V nových farbách budú aj preliezky na 3 detských ihriskách Golianovej ulici na Linčianskej.
Sobota, 13.6. od 9.00 do 12.00 h

Natieranie plotu a skrášlenie Základnej školy na Spartakovskej
Dobrovoľníci v sobotu dokončia práce, ktoré v piatok nestihli. Viac ako 70 metrový dlhý plot potrebuje namaľovať a skrášľovať sa bude aj areál školy.
Sobota, 14.6. od 9.00 do 12.00 h

Pomoc bejzbalistom na Cukrovej
Baseballový klub Angels Trnava získal od mesta plochu na vybudovaniu nového bejzbalového areálu. Príďte pomôcť rodičom, hráčom a fanúšikom klubu pri čistení areálu od odpadkov, náletových krovín a budovaní oplotenia.
Sobota, 14.6. od 9.00 do 12.00 h

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.