16. 01. 2013 Zodpovedné podnikanie

European Business Award pre Kia Motors Slovakia

Kia Motors Slovakia získala prestížnu cenu Ruban d´Honneur.

© businessawardseurope.com

Spoločnosť Kia Motors Slovakia získala v rámci súťaže European Business Awards 2012/2013 (EBA) cenu Ruban d’Honneur v kategórii Životné prostredie a zodpovedné podnikanie. S 99 organizáciami zároveň postúpila do ďalšieho kola a jej predstavitelia odprezentujú vo februári tohto roka svoje výsledky pred hodnotiacou komisiou v nemeckom Düsseldorfe.

Porota súťaže EBA, pozostávajúca z významných obchodných lídrov, akademikov a podnikateľov, vybrala z 28 európskych krajín 100 spoločností a udelila im cenu Ruban d’Honneur. Každého národného víťaza posudzovala v jednej z 10 kategórií, napríklad Inovácie, Stratégia rastu, Životné prostredie a zodpovedné podnikanie, Zamestnávateľ roka, Podnikateľ roka, Import/Export, Podnik roka. Osobné pohovory predstaviteľov spoločností s hodnotiacou komisiou sa uskutočnia ešte pred oficiálnym galavečerom, na ktorom zverejnia v apríli 2013 mená celkových víťazov v jednotlivých kategóriách.

Spoločnosť Kia Motors Slovakia sa správa zodpovedne, preto sme získaním ceny Ruban d’Honneur veľmi poctení. V roku 2012 sme na filantropické projekty zamerané na mobilitu, životné prostredie a bezpečnosť v žilinskom regióne prerozdelili a použili viac ako 690.000 eur. Veríme, že všetky zrealizované projekty prispejú k jeho ďalšiemu rozvoju,” povedal prezident a CEO spoločnosti Kia Motors Slovakia Eek-Hee Lee.

Tento rok účastníci súťaže pripravili prvýkrát prípadovú štúdiu v podobe videa, ktoré porota bodovala. Video Kia Motors Slovakia si môžete pozrieť tu.

Zdroj: hnonline.sk

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111