04. 09. 2015 Zodpovedné podnikanie

Pozývame vás na zelenú konferenciu ZeBra

Tiež si myslíte, že ekológia a ekonómia sú len dve strany jednej a tej istej mince?

Chcete zlepšiť kvalitu životného prostredia a napomôcť k znižovaniu emisií CO2 v našej krajine? Zaujímate sa o energetickú efektívnosť budov a zariadení či využívanie alternatívnych zdrojov? Tiež si myslíte, že ekológia a ekonómia sú len dve strany jednej a tej istej mince? Tak potom máme niečo presne pre vás.

Pozývame vás na prvý ročník konferencie Zelená Bratislava (ZeBra), ktorý ponúkne aktuálne a zaujímavé témy hneď v štyroch diskusných paneloch:

  • Mobilita a elektromobilita
  • Získavanie grantovej podpory pre zelené projekty
  • Pasívna a nízkoenergetická architektúra, waste management
  • Energetická efektívnosť

Hlavným cieľom konferencie ZeBra je prinášať skutočné riešenia na najpálčivejšie ekologické problémy dnešnej doby, ktoré výrazne ekonomicky ovplyvňujú i podnikateľský sektor. I preto sa na ZeBre budete môcť inšpirovať od najlepších odborníkov vo svojej oblasti, ktorí vám namiesto teoreticky ladených prednášok predstavia výsledky vlastných prípadových štúdií i fungujúce modely, ktoré v súčasnosti zvyšujú efektivitu ich firiem.

Business Leaders Forum na Zebre prinesie energiu do vašich vozových parkov

Chcete odbremeniť vaše okolie od nadbytočného hluku a škodlivých výfukových plynov? Nebaví vás už neustále meniť olej vo vašich automobiloch a plánujete priniesť do vašich garáží či firemného vozového parku niečo fresh? My máme  pre vás jeden skvelý návrh.

Je moderný, rýchly, sexy, environmentálne šetrný a môže odľahčiť váš rozpočet. Vo svete momentálne zažíva obrovský boom a z hľadiska udržateľnej mobility je víziou budúcnosti. Je to ELEKTROMOBIL. A voziť sa na ňom už nemusí iba Elon Musk, ale i vy.

Chcete vedieť o elektromobilite viac? Zúčastnite sa diskusií v rámci nášho panelu

Ako ďaleko zájdete elektromobilom? Aké sú na Slovensku možnosti a koľko vás to bude stáť? Vedeli ste, že elektromotory prevádzajú energiu na pohyb s účinnosťou až 90 %? To všetko a ešte oveľa viac sa dozviete v diskusnom paneli na „Ako zelektrizovať svoj vozový park“, ktorý pre vás v rámci konferencia ZeBra pripravilo naše združenie Business Leaders Forum. Diskutovať budete môcť priamo s expertmi zo spoločností Bellona, Nissan, Business Lease, Slovenské elektrárneGreenWay.

Ešte stále váhate?

Vedeli ste, že prvý elektromobil v Nórsku bol zastavený policajnou hliadkou až 17-krát?

Určite budete súhlasiť s nami, že jedným z najinšpiratívnejších príkladov v oblasti riešenia ekologických problémov sú práve škandinávske krajiny. Príbeh elektromobility v Nórsku vám vo svojej prednáške predstaví Magnus Borgen z neziskovej organizácie Bellona. Dnes na nórskych cestách jazdí až 50 000 elektromobilov a práve Bellona bola prvou organizáciou, ktorá importovala elektromobil do tejto krajiny. A to už v roku 1989!

Jazdite elektroautom s dojazdom až 434 km. Prenajmite si TESLU

Vedeli ste o tom, že i vaša firma si môže prenajať Teslu? Lucia Číšková, obchodná riaditeľka spoločnosti Business Lease Slovakia, vám predstaví priamo Teslu Experience, ktorá je revolučnou novinkou na trhu.

Nissan vám predvedie svoje e-cars v plnej paráde

Vďaka spoločnosti Nissan si budete môcť elektromobil obzrieť i naživo a nájsť odpovede na svoje praktické otázky priamo od odborníkov. Navyše si pre vás Marián Hoffer, country manažér značky Nissan pre Slovensko pripravil i zaujímavú prednášku o vývoji týkajúceho sa dojazdu e-cars a zvyšovania životnosti ich batérií.

Panel venovaný elektromobilite vám BLF ponúka v rámci Európskeho týždňa mobility 2015.

O svoje rady a tipy sa s vami podelia zaujímaví spíkri i v rámci ďalších blokov ZeBry

V rámci panelu zelená architektúra príde o  pasívnych štandardoch v architektúre a zdravých stavebných materiáloch diskutovať Bjørn Kierulf, bývalý nórsky priemyselný dizajnér a skvelý odborník na energeticky pasívne domy.

O smart odosielaní klasickej papierovej pošty či výhodách e-faktúr vám v rámci bloku získavanie grantovej podpory pre zelené projekty viac prezradí Adrián Scuba, výkonný riaditeľ v spoločnosti Zelená pošta.

O skúsenosti z oblasti energetickej efektívnosti sa s vami podelí Andrea Pancotti, manažér predaja a energetických služieb v Slovenských elektrárňach.

Viac informácií o inšpiratívnych spíkroch na ZeBre nájdete tu.

Kde a kedy sa bude konať ZeBra?

Konferencia Zebra sa uskutoční už 22. septembra (utorok) od 10:00 do 17:00 v priestoroch Starej Tržnice v Bratislave.

Ako a dokedy sa môžete registrovať?

Registrovať sa môžete do 22. septembra prostredníctvom webovej stránky konferencie ZeBra. Vstupné na konferenciu je vo výške 39 eur (vrátane DPH)

CHCEM LÍSTOK UŽ TERAZ

Kde nájdete viac informácií?

Ďalšie zaujímavé témy i aktuálne informácie o programe konferencie nájdete na:

www.zelenabratislava.sk alebo www.facebook.com/zelenabratislava

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.