23. 06. 2015 Zodpovedné podnikanie

Slovenské elektrárne pozývajú na Letnú školu energetiky

Slovenské elektrárne pozývajú študentov vysokých škôl na historicky prvú slovenskú Letnú školu energetiky.

Energický týždeň prázdnin Letná škola energetiky sa bude konať od 26. júla do 2. augusta 2015 pod záštitou podpredsedu Európskej komisie pre energetickú úniu Maroša Šefčoviča v prostredí Zámku Topoľčianky. Prihlášky je potrebné zaslať len elektronicky do 26. júna 2015.

„S radosťou prinášame na Slovensko program, ktorý dáva šancu mladým talentom rozvíjať svoje schopnosti v oblasti energetiky. Letná škola energetiky, nový ambiciózny projekt v rámci nášho CSR programu energia pre vzdelanie, vďaka prítomným expertom a osobnostiam postupne odkryje študentom širokú škálu tém, ktoré riešime v praxi. Som presvedčený o jeho úspechu,“ uviedol riaditeľ Externých vzťahov a udržateľného rozvoja Slovenských elektrární Michele Bologna. Dve desiatky najlepších spomedzi prihlásených študentov, ktorí zaujmú odbornú porotu motivačným listom a akademickými výsledkami, strávia týždeň v spoločnosti najzaujímavejších osobností slovenskej energetiky, navštívia verejnosti bežne neprístupné energetické zariadenia a absolvujú profesionálne tréningy.

Letná škola energetiky má ambíciu stať sa tradíciou a okrem motivácie mladých k štúdiu energetiky je jej cieľom aj posilnenie vzájomných vzťahov medzi energetickými spoločnosťami, s akademickou obcou, mimovládnymi organizáciami, médiami i odborníkmi práve v období, keď je téma energetiky vysoko na európskej agende.

Partnerom podujatia je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoločnosť Auto-Impex a Slovenská debatná asociácia. Na programe sa budú podieľať aj Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Zdroj: TS Slovenské elektrárne

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111