28. 11. 2018 Zodpovedné podnikanie

Podnikáte zodpovedne a férovo? Hľadáme práve vašu firmu

Nadácia Pontis už devätnástykrát hľadá firmy, ktoré robia poctivý a zodpovedný biznis. Nominácie na Via Bona Slovakia 2018 sú otvorené do 25.1.2019.

Nominujte sa na cenu Via Bona Slovakia za zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu. Ak je vaša činnosť zodpovedná voči okoliu, zamestnancom, akcionárom či dodávateľom, hľadáme práve vás. Podeľte sa o svoj firemný príbeh a staňte sa víťazom Via Bona Slovakia 2018.

Via Bona Slovakia oslávila minulý rok svoje osemnáste narodeniny. Nadácia Pontis oceňuje od roku 1998 firmy, ktoré podnikajú zodpovedne a čestne. Zodpovedne voči svojmu okoliu, svojim zamestnancom, akcionárom, či dodávateľom. Každý rok sme svedkom výnimočných, inšpiratívnych príbehov. Každý rok firmy prinášajú svojimi projektmi a aktivitami inovácie, skvelé nápady, pomáhajú komunitám. Stále máme na Slovensku dostatok firiem, ktoré môžu ísť príkladom. Mnohokrát len o nich nevieme.

„O tom, ako vyzerá naša krajina, rozhodujeme my všetci. Tým, ako sa správame k ľuďom okolo nás, tým, aké produkty a služby kupujeme, tým, koho volíme. Firmy nie sú odlišné od jednotlivcov a dokážu meniť tvár Slovenska. A rovnako ako aj jednotlivci aj firmy môžu byť angažovanými občanmi a nahlas sa postaviť za slušnosť, férovosť a spravodlivosť. Hľadáme práve tie firmy, ktoré robia zodpovedné aktivity nad rámec,“ vysvetľuje Lenka Surotchak, riaditeľka Nadácie Pontis.

Nominovať svoju firmu môžete do 25. januára 2019

Prečo sa oplatí nominovať?

Kredibilita

Staňte sa súčasťou zodpovednej scény Slovenska. Ukážte verejnosti svoj príbeh, staňte sa inšpiráciou a posilnite svoj imidž zodpovednej firmy.

Konkurencieschopnosť

Ukážte, že ste atraktívnym zamestnávateľom a dôveryhodným partnerom. Prilákajte týmto spôsobom do svojej firmy nové talenty.

Kategórie ocenenia Via Bona Slovakia

Hlavné ceny za celkový prístup v zodpovednom podnikaní a firemnej filantropii za rok 2018

Ceny za projekty v oblasti zodpovedného podnikania za rok 2018

 

Ktoré termíny si treba poznačiť do kalendára?

3. november 2018

Oficiálne otvorenie možnosti nominovať sa na Via Bona Slovakia 2018.

25. január 2019

Uzávierka prijímania nominácií.

12. – 13. február 2019

Prvé kolo hodnotenia prijatých nominácií.

18. február 2019

Zverejnenie finálových projektov.

19. – 20. február 2019

Prezentácie finálových projektov pred komisiou, výber víťazov.

marec – apríl 2019

Hlasovanie o Cene verejnosti. Uchádzajú sa o ňu firmy, ktoré postúpili do druhého kola Via Bona Slovakia 2018, na základe hodnotenia nezávislých odborníkov pre dané kategórie.

apríl 2019

Vyhlásenie víťazov na slávnostnom galavečeri v Bratislave

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. V týchto témach sme aj experti.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram